Jdi na obsah Jdi na menu
 


Svět šamanů a vnitřní vesmír

Život za hranicemi zrození a smrti

Šamanská iniciace

Symboly proměny vědomí

Posvátné smlouvy

 

Příspěvky

Animismus

12. 8. 2013

(z lat. anima, duše) je víra v existenci nesmrtelné, samostatné duše a duchovních bytostí. Je to jedna z teorií o původu náboženství...

 

Štěstí

3. 2. 2011

Na otázku, co je štěstí, tu mám prastarý příběh:

Jeden vážený učitel měl krávu. Jednu jedinou kravičku, která mu sloužila k obživě. Nicméně jednoho dne se někam zatoulala a ztratila se.
 

Skutečnost duše

24. 4. 2010

Když bohové nechali člověka vyskočit z boha Matalikiho, báli se dát jeho duši dokonalé vědomí, neboť jakmile by jednou opustila tělo a těšila se z plnosti vědomí, nevrátila by se duše již nikdy zpátyk a tělo by bylo zbytečné. Proto bohové zařídili, aby duše svět vnímala jen mlhavě, bála se denního světla, a mohla tudíž vidět svět jen pod ochranou tmy.

 

Cesta do spodního světa

23. 4. 2010

Cestu do spodního světa jsem se chystal podniknout poprvé. Ještě nikdy jsem se nezúčastnil něčeho podobného, tedy ne vědomě, jen něco málo slýchal kolem. Takže jsem byl nesmírně zvědavý, co tahle návštěva neznámého nabízí, tušení, že se bude jednat o malou zkoušku duše se nabízelo.

 

Geografie smrti

23. 4. 2010

Kdysi zemřel jeden velice mocný medicinman. Ještě než zemřel, poručil lidem, aby jej po smrti spálili. Učinili, jak jim poručil. Avšak on znovu obživl.