Jdi na obsah Jdi na menu
 


Evropský den muzikoterapie - jak to bylo

10. 12. 2015

17. listopadu 2015 se konalo ve Znojmě celodenní setkání při příležitosti Evropského dne muzikoterapie, jehož hlavním smyslem byla prezentace MT pro širší veřejnost.

 

Program byl rozdělen do pěti bloků, každý z nich měl ve své péči jiný muzikoterapeut z řad organizátorů.

 

Dopoledne byla celá akce zahájena aktivní muzikoterapií. Zde lektoři Petr Vysočan a Monika Polcerová v hodinovém pásmu představili hudební nástroje, které používá celostní muzikoterapie a předvedli práci s klienty z řad hendikepovaných osob, s radostí se přidali i ostatní přihlížející. Bylo to velice aktivní a veselé.

 

V další částí programu nás geolog, zeměměřič a muzikoterapeut Michal Veselý seznámil se zajímavými, pro mnohé neznámými, místy Znojemska, místy, která nějakým způsobem souvisí s našimi kořeny, se slovanskou spiritualitou.

 

Nedílnou součástí každého muzikoterapeutického setkání je relaxace, tentokrát ji připravil Jiří Výmola s dvěma asistentkami. To už byl velký sál Vodárny zcela zaplněn a jemná meditační relaxace mohla začít.

 

Akademickou část programu Evropského dne muzikoterapie si vzala na starost Kateřina Paclíková a úkolu se zhostila na výbornou. Ve své přednášce využila bohaté teoretické znalosti z klasického studia hudby, využila rovněž praktické dovednosti aktivního muzikanta a zkušenosti z muzikoterapeutické práce s dětmi a seniory. Nemalou část povídání i ukázku věnovala zajímavému fenoménu - ladění 432 Hz.

 

Závěrečný koncert obstarali Moravští domorodci a mnozí hosté. Byl zaměřen především na letošní krédo – Pojďme si hrát. A muzikoterapeuti, tentokrát v roli hudebníků, všem přítomným ukázali, že si hrát umí.

 

V souladu s tímto krédem vyznělo i celé sváteční setkání. Atmosféra radosti se nesla celým dnem, neformální a přátelskou atmosféru podtrhla obětavost pořádajících muzikoterapeutů a jejich přátel, vyvedla se i malá čajovna s občerstvením pro hosty, kde proběhla řada osobních setkání. Tahle komunita má budoucnost. 

 

Foto:  http://mikalo.rajce.idnes.cz/Evropske_dny_muzikoterapie_Znojmo_2015/

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář