Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koncert "Zázraky světa"

14. 2. 2012

 

Muzikoterapeutický sbor
 
Koncert „Zázraky světa“
 
Mezinárodní konference expresivních terapií – Společný prostor
Olomouc 22.3.2012   18:00 h
 
Umělecké centrum Univerzity Palackého Olomouc – Konvikt - Atrium
Univerzitní 3, Olomouc
 
Ústřední myšlenkou smyslu existence a vystupování „Muzikoterapeutického sboru“ je setkávání, poznávání, integrace a organické propojení světů našich spoluobčanů s mentálním a kombinovaným postižením, duševním onemocněním, problémovým chováním a nás ostatních, tedy občanské společnosti ve všech jejích tvářích a úrovních – lidí zdravých a lidí se zdravotním postižením, lidí normálně zařazených do společnosti i sociálně neukotvených.
 
 
Klienti – denního stacionáře střediska Cesta, Diakonie ČCE Uherské Hradiště pro klienty s hlubokým mentálním či kombinovaným postižením
 
Žáci Základní školy a Mateřské školy speciální Uherské Hradiště
 
Žáci Střední školy MESIT, o.p.s. Uh. Hradiště – Mařatice  
 
Klienti Labyrintu - centra sociální rehabilitace pro lidi s duševním onemocněním  Oblastní charity Uherské Hradiště
 
Klienti z Polska Zielona Gora - Ośrodek Terapii Zajęciowej ARKADIA w Zielonej Górze
 
Ośrodek Terapii Zajęciowej jest placówka (pomocowo-opiekuńcza) dziennego pobytu przeznaczona dla osób z niepełnosprawnością ruchowa i z różnym stopniem upośledzenia umysłowego. Nasi podopieczni to głównie młodzież po 25 roku życia. W przestronnych, estetycznie urządzonych pomieszczeniach i rodzinnej atmosferze uczą się, pracują i bawią.
 
Děti z Dětského domova se školou, střediska výchovné péče a základní školy, Chrudim a VLO Přestavlky
 
Muzikoterapeuti – absolventi dálkového studia celostní muzikoterapie na pedagogické a filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci
 
Řídí, hraje a zpívá: Dr. Lubomír Holzer
 
Koncert je praktickým vyvrcholením dlouhodobého muzikoterapeutického procesu, jež plynule probíhá ve všech výše uvedených zařízeních a také o ukázku širokého uplatnění Celostní muzikoterapie - metody PaedDr. Lubomíra a možností, které tato metoda skýtá.
 
Žáci a klienti zúčastněných zařízení tak mají příležitost veřejně vystoupit a prezentovat výsledky své práce, svého umění, v mnoha případech překonat i sami sebe, což se v konečném důsledku pozitivně odrazí i na jejich sebevědomí. Zažijí pocit sounáležitosti s ostatní společností, což ještě umocní jejich velkou radost a euforii z veřejného vystoupení.
 
V rámci svého vystoupení zazpívají a zahrají na muzikoterapeutické hudební nástroje – bubny djembé, šamanské bubny, fujary, koncovky, didgeridoo, tibetské mísy, perkuse, brumle a další. Autorem písní je Dr. Lubomír Holzer. Písně jsou inspirovány starověkou keltskou, světovou etnickou hudbou a druidsko – šamanskou tradicí,   hudbou z období Velké Moravy, hudbou přírodních národů, středověkými liturgickými skladbami a prastarými moravskými baladami. Vždy jde o jejich premiérové uvedení. Vždy jsou jedinečné. Hudba, kterou uslyšíte, může být pro vás nová a jiná, než na jakou jste zvyklí. Uklidněte svůj rozum a myšlenky a vnímejte ji srdcem. Je o lásce mezi všemi lidmi, všemi bytostmi, o lásce bez podmínek. O soucítění, o pomáhání bez očekávání a s velikou pokorou. Pojďme se dnes večer společně radovat z toho, že žijeme na naší krásné planetě - Matce Zemi, všichni spolu, ve „Společném prostoru“.   
 
Muzikoterapeutický sbor existuje již od roku 2005 a vystoupil na koncertech v Pardubicích, Brně, Olomouci, Mikulově, Znojmě, v Uherském Hradišti a nyní v rámci konference E.T. „Společný prostor“ opět v Olomouci.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář